Export Pack, Orbitvu i M-Tech wybudują za ok. 40 mln zł zakłady na 4,6 ha w Zabrzu

Teren inwestycji

Firma Export Pack Polska wygrała 20 grudnia przetarg na zakup działki w Zabrzu (woj. śląskie) w rejonie ulic Salomona Isaaca i Alberta Borsiga, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Grunt o areale 2,3 ha, wyceniony na ok. 2,3 mln zł, ma być przeznaczony na budowę kosztem co najmniej 17 mln zł zakładu produkcji opakowań transportowych, w którym zatrudnienie znajdzie minimum 25 osób. Prace przy inwestycji mają się rozpocząć wiosną.
Z kolei w ub. tygodniu spółka Orbitvu z Tarnowskich Gór, oferując blisko 1,4 mln zł, została zwycięzcą postępowania, mającego na celu zbycie nieruchomości o powierzchni przeszło 1,3 ha, położonej w zabrzańskiej podstrefie. Na 2019 r. zaplanowano tam realizację, kosztem przekraczającym 12 mln zł, fabryki aparatury do automatycznej fotografii produktowej, z ponad 80 miejscami pracy.
Również w ub. tygodniu rozstrzygnięto przetarg na prawie 1-hektarową parcelę przy ul. Redena. Nabywcą za ok. 1 mln zł zostanie M-Tech, zajmujący się technologiami LED dla przemysłu samochodowego i rolnictwa. Do 2020 r. przeprowadzi inwestycję wartą 7-8 mln zł i utworzy przynajmniej 20 stanowisk. ■

Biuro:

Polish Real Estate Market
ul. Kobiałka 58E, 03-044 Warszawa

Kontakt:

tel. (+48) 5000 614 14
e-mail: prenumerata@prem.pl

Formularz kontaktowy
Pola wymagane